V druhém kole Poháru PKFS se utkali dva účastníci I. A třídy. Oba týmy se nacházejí po podzimní části v horních patrech tabulky, a tak mohl tento zápas prozradit, jak na tom oba kluby před startem jarní části jsou.

První poločas byl jednoznačně ve znamení Křimic, kterým se podařilo dostat do výrazného náskoku. O tři branky se postaral střelec René Kropáček, a jeden gól si připsal hráč Chlumčan Libor Milota. Bohužel, Libor Milota zaznamenal vlastní branku, a poločas tedy skončil výsledkem 4:0.

Na začátku druhého poločasu kopali Křimice pokutový kop, který neproměnili. I to jistě pomohlo Chlumčanům pokusit se vzepřít nepříznivému výsledku. Ačkoli se Křimice díky čtvrté brance Reného Kropáčka dostaly do vedení o pět gólů, Chlumčany ještě nesložili zbraně. V 73. minutě se podařilo snížit Jakubu Javorskému a o chvíli později upravoval na 5:2 Michal Vojáček. Nedlouho poté mohli Chlumčany zdramatizovat utkání třetím gólem, ale to už se jim nepovedlo, a zápas tedy skončil výsledkem 5:2, a tím i postupem Křimic.

Za Křimice zápas komentoval Pavel Grambal: "Zápas v Chlumčanech byl pro nás skvělou generálkou, protože Chlumčany osobně beru za jeden z nejlepších týmů 1.A třídy. Od začátku zápasu jsme se snažili vycházet z dobré obrany, při zisku míče se dostat co nejrychleji do útoku, což se nám dařilo, a díky dobré spolupráci našich útočníků jsme vedli o poločase 4:0. O přestávce jsme si řekli, že nesmíme nic podcenit. Někdy kolem 50. minuty jsme měli výhodu pokutového kopu, ale bohužel jsme ho neproměnili. V 68. minutě se nám podařilo zvýšit na 5:0, a pak jsme si myslím trošku polevili. Domácí se nevzdali a podařilo se jim snížit stav na 5:2, a hned na to mohli dát další gól na 5:3, což se naštěstí nepovedlo. Myslím, že kdyby ho proměnili, čekalo by nás těžkých posledních 10 minut. Celkově si myslím, že jsme si výhru zasloužili a postupujeme do dalšího kola."
Pár slov o zápase nám poskytl i Lukáš Tomášek z Chlumčan: "V prvním poločase nás soupeř jednoznačně přehrál, byl živější a měl lepší pohyb… V druhém poločase soupeř zlehka polevil, když už měl jednoznačný náskok, a my jsme se dostali více do hry. Dařilo se nám i v přechodové fázi směrem dopředu, což vyústilo v to, že jsme dokázali vstřelit dvě branky, a neměli jsme daleko k třetí, což by utkání ještě více zdramatizovalo. Soupeř si ale výhru dokázal pohlídat. Nám nezbývá nic jiného než jim pogratulovat. Teď už se soustředíme na příští týden, kdy to bude na ostří nože, protože začínají mistrovské zápasy."